שואב אבק רובוטי – כל מה שרציתם לדעת

שואב, רובוט, שואב אבק

בכדי להבין את החשיבות בשואב אבק רובוטי, בכדי להתחיל ולהבין את ההתפתחות התרבותית,  האנושית והטכנולוגית עד היום. בעבר, הלא רחוק בכלל, ידוע הנשים נשארות בבית והן אחריות על כל משימות הניהול והקיום בבית

המהלך השנים, גם בגין חוסר ביררה וגם מתוך התפתחות האני העצמי של הנשים ובכך ההתפתחות התרבותית, נשים יצאו גם לעבוד. יציאת הנשים לשוק העבודה הקטינה את זמנן בבית ולכן הפריעה לקיום משימות הבית השונות והרבות. בעצם הנשים נתקלו בקושי יומיומי של ביצוע משימות רבות בעבודה ובבית. עם זאת, ההתפתחות הטכנולוגית והתרבותית בעצם אפשרה להן לשנות את אורך חייהן מבלי לפגוע בהתנהלות המשפחתית והביתית.

נתחיל בדגש על השינוי התרבותי.

במהלך השנים בעצם התפתחה החברה ויצרה שאיפה לאיזון ההולך וגדל בין הגברים לנשים. למשל, כפי שאישה גם עובדת כמו שהגבר עובד, גם הגבר עוזר במשימות הבית ועם הילדים על מנת לתמוך תא המשפחתית ובצרכים שלו. השינוי הנוסף והמשמעותי לא פחות הוא ההתפתחות הטכנולוגית שעצם הוסיפה מקור נוסף לעזרה במשימות הבית והעבודה והוא האופציה לביצוע משימות בשלט רחוק. האופציה של שליטה מרחוק מאפשרת לנו לבצע כמה משימות במקביל כאשר אנחנו בעצם רק מגדירים את המשימה והיא מתבצעת שלא על ידינו. כל ״האצלת הסמכויות״ הזו מתאפשרת לנו בעיקר בגלל המצאת האינטרנט וגם בגלל ההתפתחות הטכנולוגית וההתקדמות בפיתוח שואבי אבק רובוטים השונים. כל אלא בעצם מאפשרים לנו לנהל ״בית חכם״.  

הבית החכם שלנו מאפשר לנו לקבוע זמנים בהם משימות שונות תתנהלנה בזמן שנוח לנו מבלי שאנחנו שם להפעיל, לבצע או לשמור. למשל, אפשר היום לקשר את כל המכשירים החשמליים לטלפון הסלולרי שלנו ולהפעיל כל מכשיר בזמן שנוח לנו. למשל, להפעיל את מכונת הכביסה כשעתיים לפני שאנחנו מגיעים הביתה, להפעיל את הבויילר לפני שאנחנו קמים בבוקר או להפעיל את הרובוט שמאכיל את הכלב בזמנים קבועים ועוד מכשירים רבים. במאמר זה, בחרנו דווקא להתמקד במכשיר ספציפי שהוא שואב האבק הרובוטי. שואב האבק הרובוטי בעצם עוזר לנו במשימת הניקיון של הבית שלוקחת זמן רב עבורנו, מהווה מאמץ פיזי ובמידה ואנו לא מבצעים אותה לא נעים לנו בבית שלנו.

אז כיצד אנו בוחרים שואב אבק רובוטי שמתאים לנו?

חשוב לשים לב למספר קריטריונים חשובים: איכות ניקיון, זמן בטרייה, אופטימיזציה של מסלול הניקיון, רעש וגודל תא לאחסון לכלוך שנאסף. בעצם המטרה של שואף האבק הרובוטי לדאוג שהבית יהיה נקי מאבק ומלכלוכים קטנים שאנו מנקים על ידי מטאטא או ע״י סמרטוט רטוב. בשביל שיבצע משימה זו ויחסוך לנו את המאמץ הוא חייב קודם כל להיות בעל יכולת שאיבה גבוהה. יכולת שאיבה גבוהה הכוונה שיוכל לשאוב מקסימום לכלוך ממשטחים שונים כלומר לא רק מרצפה חלקה אלא גם מפינות הבית וגם משטיחים. בנוסף, עוצמת שאיבה גבוהה מונעת מהאבק ״הקטן״ להתפזר באוויר ובחלל הבית ולגרום לאלרגיות. בטרייה טובה תאפשר לרובוט שלנו לבצע שאיבה בחלק גדול יותר של הבית לפני שהוא חוזר לטעינה. וכמובן שגם מסלול ניקיון אופטימאלי של הבית ישפר את כמות הניקיון המתבצע עבור טעינת בטרייה אחת. אם נבדוק שכל הפרטים הללו קיימים באופן הטוב ביותר עבור שואב האבק הרובוטי שאנו רוצים לרכוש, נוכל ליהנות משקט נשפי בכל מה שקשור ללכלוך ולחסוך מעצמנו עוד משימה סיזיפית בביתנו.

לעוד מוצרי אלקטרוניקה לבית 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*