טיפים לרכישת מקררים | כדאי לדעת

מבטח, מקרר, שולחן אוכל

מקררים מהווים כמקום האחסון החשוב והעיקרי ביותר בבית. שכן, מרבית מכמות המזון שאנו קונים לביתנו, מאוחסנת במקרר, אשר מקפיד לשמור על טריות האוכל

בשנים האחרונות ניתן לראות כי תחום המקררים עבר שדרוג, וסוגים שונים של מקררים מומלצים הגיחו לאוויר העולם, אשר בכל אחד מהם יתרונות ופונקציות הנועדו לשפר את איכות חיינו בכל הנוגע לתחום שמירת טריות ואיכות האוכל.

ככלל, קיימים שלושה סוגים שונים של מקררים מומלצים:

  1. מקררים סטנדטרטיים בעלי מקפיא עליון – מקררים אלה אמנם יכולים להכיל תכולה של כ-650 ליטר, הנחשבת כקיבולת קטנה יחסית למקרר, אך המחיר וצריכת החשמל בהתאם לכך. כלומר, המחיר של מקררים אלה יהיה נמוך יחסית (בין 3500-700 ש"ח), וצריכת החשמל קטנה יחסית למקררים אחרים. יתרון מקררים אלה הינו הנוחות של תא ההקפאה הנמצא בגובה נוח לגישה.
  2. מקררים בעלי דלתות כפולות הממוקמות אחת ליד השניה – מקררים אלה נחשבים למקררים הגדולים ביותר, ובעלי קיבולת של כ-750 ליטר. עם זאת, הם נחשבים כיקרים ביותר (בין 6000-12,000). זאת מכיוון כי מדובר במקרר בעל שתי דלתות הצמודות זו לזו, אשר אחת מהן מהווה תא הקפאה, והשניה כתא קירור. מקררים אלה מהווים גישה נוחה במיוחד לכל המדפים הנמצאים בהם. בנוסף לכך, לרוב, על דלת ההקפאה יהיה מותקן מתקן מים וקרח.
  3. מקררים "הפוכים", בהם המקפיא נמצא בחלק התחתון של המקרר – מקררים אלה נחשבים למקררים מומלצים אך בעלי מחיר ממוצע, בטווח האמצע של מחירי המקררים (בין 6000-11,000), וכך גם צריכת החשמל שלו. הם בעלי מקפיא הנמצא בחלק התחתחון של המקרר, אשר גדול יותר ממימדיו של תא ההקפאה במקרר הסטנדרטי
מקרר, צפרדע
מקרר חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית

מעבר לכך, כאשר אתם מעוניינים לרכוש מקרר, קיימים פרמטרים נוספים שכדאי להסתמך עליהם. מומלץ טרם הרכישה, למדוד את המקום המיועד להצבת המקרר, תוך התחשבות בהשארת מרווח פנוי של כ-5-10 ס"מ מהקיר. כמו כן, יש לקחת בחשבון שכאשר תפתחו את דלתות המקרר, לא יפריעו לגישה למטבח או יחסמו את המעבר.
לאנשים הסובלים מרעש, מומלץ לוודא שרעש המקרר לא יעלה על 30 דציבלים (כי בכל זאת, לא קיים מקרר שקט לגמרי).

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*